چگونه با هرکسی صحبت کنیم: 92 راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت بزرگ در روابط

سال 1936 بود که دیل کارنگی کتاب آیین دوستیابی را نوشت. از آن سال تا کنون، این اثر جزء آثار پرفروش در زمینه‌ی ارتباطات بوده است و افراد بسیاری برای برقراری بهتر رابطه با دیگران و موفقیت در روابط اجتماعی‌شان، آن را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌اند. اما به نظر می‌رسد که در قرن 21، ارتباط کلامی مؤثر و نتیجه‌بخش حلقه‌ی مفقوده‌ی روابط فردی و اجتماعی است و اثر پرفروش آیین دوستیابی دیل کارنگی نیز دیگر چندان راهگشا نیست. بدیهی است که دنیای قرن 21 درمقایسه با دنیای سال 1936 تفاوتی چشمگیر داشته است و همین تفاوت به پیچیده‌تر شدن روابط انسانی نیز منجر شده است؛ روابطی که توصیه ساده دیل کارنگی به لبخند زدن هنگام روبه‌روشدن با افراد دیگر به‌تنهایی پاسخگو نیست و انسان امروزی برای برقراری روابطی موفق، به راهکار‌های پیچیده‌تر، دقیق‌تر و شفاف‌تری نیاز دارد و درنتیجه‌ی آن نیازمند به فردی است که این راهکارهای امروزی را به‌شیوه‌ی امروزی آموزش می‌دهد.

شاید هنر گمشده‌ی ارتباط کلامی به‌دست لیل لوندز و در کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم پیدا شده باشد. لیل لوندز در چگونه با هرکسی صحبت کنیم، به خواننده فقط لبخند زدن را توصیه نمی‌کند، بلکه روش‌های تأثیرگذار آن را نیز می‌آموزد. او برای موفقیت فرمول جدیدی را ارائه می‌دهد که با بررسی رفتارهای افراد موفق جهان امروز به آن دست یافته است. لوندز با تحلیل رفتارهای قهرمانان بزرگ ورزشی، افراد مشهور و سخنرانان بزرگ و همچنین سیاستمداران تأثیرگذار و موفق، روش‌های پیچیده‌ی رفتاری آنان را کشف کرده و آن‌ها را به اجزای کوچک‌تر و ملموسی تقسیم کرده و برای هریک نامی گذاشته است تا خواننده به‌راحتی بتواند آن‌ها را بیاموزد و به کار گیرد. او با تحلیل زبان تن موفق‌ترین و محبوب‌ترین افراد و توجه به رموز چهره‌ی آن‌ها، گوش دادن به واژگانی که به کار می‌بردند و حتی شیوه گفت‌وگویشان با افراد خانواده همکاران، دوستان و رقبایشان، مهارت‌های جدید ارتباطی دنیا را در این اثر خود جمع کرده است تا خواننده کیفیت جادویی‌ای را بیاموزد که باعث می‌شود افراد به‌سرعت محبوب و محترم شمرده شوند.

با مطالعه‌ی چگونه با هرکسی صحبت کنیم، شما نه‌تنها مهارت شکستن یخ را پیدا می‌کنید که با آموختن مهارت‌های جدید، آن را ذوب می‌کنید.

لیل لوندز، که زندگی حرفه‌ای خود را وقف کمک به افراد برای برقراری ارتباط مؤثر اجتماعی و عاشقانه کرده است، با اعتقاد به اینکه «بدن، طرز حرکت دادن بدن، اتوبیوگرافی فرد در عمل است.» در این کتاب خود، شیوه‌های مؤثر رفتاری امروز را در قالب راهکارهای زیر آموزش داده است.

9 روش برای اولین تأثیر در روابط

14 روش برای تسلط بر مکالمات کوتاه و بلند و زبان بدن

14 روش برای راه رفتن و سخن گفتن به شیوه‌ی افراد مشهور

6 روش برای به کار بردن کلامی صمیمانه در هر جمع

7 روش برای برقراری روابط عمیق ناخودآگاه با دیگران

9 روش برای تغذیه ضمیر فردی

11 روش برای تبدیل تلفن به ابزار ارتباطی قدرتمند

15 روش برای اجرای کار تیمی مانند یک سیاستمدار

7 روش برای گفت‌وگو با افراد خودستا

چگونه با هرکسی صحبت کنیم: 92 راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت بزرگ در روابط را مهدی قراچه داغی ترجمه کرده و انتشارات ذهن‌آویز آن را منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

  • فریبا یاراحمدی
  • شهریور ۱۶, ۱۳۹۹
  • 412 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه